Magazine

Niečo na zahriatie

S príchodom jesene sa vo mne vždy ozve túžba po niečom teplom a hrejivom. Prebudí sa vo mne malé dievčatko, ktoré malo kedysi vlastnú partiu plyšových hračiek a každý deň im varilo čajíky.

V sezónnom duchu

Ráno sa na mňa zo schodov od susedov zubí tekvicová tvár, popoludní deti frflú, že v škole mali kelový prívarok a kolegyňa zúfalo hľadá v dennom menu reštaurácií klasické „knedlo, vepřo, zelo“. Ducha jesennej sezóny určujú kapusta, kel a tekvica.

Reštaurácia v srdci golfového ihriska nie len pre golfistov

Pod Zoborom vyrástol nový golfový rezort – RED OAK Golf Club. Názov RED OAK nie je náhodný. Vznikol v spojitosti s dominantným dubom, ktorý sa na jeseň sfarbí do červena. Dub, ktorý je typický pre túto lokalitu stojí priamo nad novým 18- jamkovým ihriskom v katastri obce Lužianky pri Nitre.

Divina na tanieri

Keď na jeseň začne vykúkať spoza oblakov zubaté slniečko a rána začnú byť chladné, treba sa nielen lepšie obliecť, ale sa zahriať aj zvnútra. Čas studených šalátov a chladených nápojov je načas preč. Prichádza obdobie výdatnejších jedál a naša tuková príprava na zimu.

Reštaurácia Salaš Cabaj

Reštaurácia Salaš Cabaj je v širokom okolí známym, obľúbeným a navštevovaným miestom, kde si môžete v príjemnom vidieckom prostredí posedieť pri výborných špecialitách slovenskej kuchyne. Nachádza sa priamo na trase Nitra – Šaľa, 5 km od Nitry a diaľničného zjazdu Nitra Juh.

Kráľovná zdravej výživy

Ak hráte spoločenskú hru Activity a poznáte jej pravidlá viete, že hra spočíva v hádaní pojmov a to tromi spôsobmi – kreslením, hovorením a ukazovaním. A možno tiež viete, že na jednej s kartičiek sa nachádza pojem POHÁNKA.

Od c ako crêpes po p ako palacinky

Asi sa nenájde medzi nami nikto, komu by sa pri slove palacinky nevybavila kuchyňa mamy či starkej. Už vo vstupných dverách po príchode zo školy či na nedeľnú návštevu dokázala vôňa dokonale namiešaná z múky, mlieka, horúceho oleja a pár vajíčok vyvolať ten blažený pocit. Takto predsa musí voňať, radosť, láska, domov.

Ulica ako kulinársky zážitok

Všimli ste si, čo sa stáva novým trendom? Stavím sa, že ste aspoň jeden vedomky či neúmyselne už navštívili. Áno, ako napovedá titulok, mám na mysli „streetfood“ a „streetfestival“.

V Banskej Bystrici si na obede pochutnáte

Nie je hanba, keď sa nám ozýva žalúdok, no rozhodne to nie je ani nič príjemné. Preto vždy poteší vedieť, kde si na dobrom teplom obede pochutíme najviac.

Jedlá v Nitre aj na donášku. Pomôžeme vám zorientovať sa

Nechať si doviezť jedlo priamo pred prah dverí, to niekedy skutočne nie je len otázka lenivosti. Koľkokrát sa vám stalo, že ste nestihli navariť alebo ste potrebovali profesionálne pripravené jedlo na špeciálnu príležitosť? Vtedy je ponuka donášok jedál v Nitre na nezaplatenie.