Magazine

Trendy 2020

Návrhári prezentujú svoje kreácie na rok 2020. Bodky, volány a neónové farby budú tento rok v kurze. A medzinárodná gastronomická branža nezaostáva za tou módnou, a tiež začína deklarovať svoje trendy na tento rok.

Ako porozumieť jedálnemu lístku

Už nielen v kanceláriách sa robia obchody. Reštaurácie a kaviarne sa stali miestom oddychu, ale aj miestom, kde sa stretáva príjemné s užitočným. Sú miestom, kde sa dohadujú kontrakty, riešia vzťahy s dodávateľmi či odberateľmi, miestom, kde sa riešia nielen pracovné ale aj osobné vzťahy.

Pokrm pre dušu: polievka

Polievky sú najmä v chladných ročných obdobiach ideálnym pokrmom. Sú teplé, výživné a dodajú telu dôležité vitamíny a minerálne látky. Ako hovorieva každá mama, aj keď sme chorí a nechutí nám jesť, treba si dať aspoň polievku. Bude nám po nej lepšie na tele, a aj na duši.

Niečo nielen pre Popolušku

Patríte tiež medzi tých, ktorí zostanú hladní už len pri pohľade na reklamu v televízii či leták z nákupného reťazca? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Ja som nedávno dostala hlad pri čítaní rozprávky, ako vám napovedá aj titulok. Zaiste k tomu dopomohla aj moja nie ideálna životospráva a ako vravia odborníci tzv. jesenná depresia.

Niečo na zahriatie

S príchodom jesene sa vo mne vždy ozve túžba po niečom teplom a hrejivom. Prebudí sa vo mne malé dievčatko, ktoré malo kedysi vlastnú partiu plyšových hračiek a každý deň im varilo čajíky.

V sezónnom duchu

Ráno sa na mňa zo schodov od susedov zubí tekvicová tvár, popoludní deti frflú, že v škole mali kelový prívarok a kolegyňa zúfalo hľadá v dennom menu reštaurácií klasické „knedlo, vepřo, zelo“. Ducha jesennej sezóny určujú kapusta, kel a tekvica.

Reštaurácia v srdci golfového ihriska nie len pre golfistov

Pod Zoborom vyrástol nový golfový rezort – RED OAK Golf Club. Názov RED OAK nie je náhodný. Vznikol v spojitosti s dominantným dubom, ktorý sa na jeseň sfarbí do červena. Dub, ktorý je typický pre túto lokalitu stojí priamo nad novým 18- jamkovým ihriskom v katastri obce Lužianky pri Nitre.

Divina na tanieri

Keď na jeseň začne vykúkať spoza oblakov zubaté slniečko a rána začnú byť chladné, treba sa nielen lepšie obliecť, ale sa zahriať aj zvnútra. Čas studených šalátov a chladených nápojov je načas preč. Prichádza obdobie výdatnejších jedál a naša tuková príprava na zimu.

Reštaurácia Salaš Cabaj

Reštaurácia Salaš Cabaj je v širokom okolí známym, obľúbeným a navštevovaným miestom, kde si môžete v príjemnom vidieckom prostredí posedieť pri výborných špecialitách slovenskej kuchyne. Nachádza sa priamo na trase Nitra – Šaľa, 5 km od Nitry a diaľničného zjazdu Nitra Juh.

Kráľovná zdravej výživy

Ak hráte spoločenskú hru Activity a poznáte jej pravidlá viete, že hra spočíva v hádaní pojmov a to tromi spôsobmi – kreslením, hovorením a ukazovaním. A možno tiež viete, že na jednej s kartičiek sa nachádza pojem POHÁNKA.