Magazine

Pokrm pre dušu: polievka

Polievky sú najmä v chladných ročných obdobiach ideálnym pokrmom. Sú teplé, výživné a dodajú telu dôležité vitamíny a minerálne látky. Ako hovorieva každá mama, aj keď sme chorí a nechutí nám jesť, treba si dať aspoň polievku. Bude nám po nej lepšie na tele, a aj na duši.

Niečo nielen pre Popolušku

Patríte tiež medzi tých, ktorí zostanú hladní už len pri pohľade na reklamu v televízii či leták z nákupného reťazca? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Ja som nedávno dostala hlad pri čítaní rozprávky, ako vám napovedá aj titulok. Zaiste k tomu dopomohla aj moja nie ideálna životospráva a ako vravia odborníci tzv. jesenná depresia.

Niečo na zahriatie

S príchodom jesene sa vo mne vždy ozve túžba po niečom teplom a hrejivom. Prebudí sa vo mne malé dievčatko, ktoré malo kedysi vlastnú partiu plyšových hračiek a každý deň im varilo čajíky.

V sezónnom duchu

Ráno sa na mňa zo schodov od susedov zubí tekvicová tvár, popoludní deti frflú, že v škole mali kelový prívarok a kolegyňa zúfalo hľadá v dennom menu reštaurácií klasické „knedlo, vepřo, zelo“. Ducha jesennej sezóny určujú kapusta, kel a tekvica.

Reštaurácia v srdci golfového ihriska nie len pre golfistov

Pod Zoborom vyrástol nový golfový rezort – RED OAK Golf Club. Názov RED OAK nie je náhodný. Vznikol v spojitosti s dominantným dubom, ktorý sa na jeseň sfarbí do červena. Dub, ktorý je typický pre túto lokalitu stojí priamo nad novým 18- jamkovým ihriskom v katastri obce Lužianky pri Nitre.

Divina na tanieri

Keď na jeseň začne vykúkať spoza oblakov zubaté slniečko a rána začnú byť chladné, treba sa nielen lepšie obliecť, ale sa zahriať aj zvnútra. Čas studených šalátov a chladených nápojov je načas preč. Prichádza obdobie výdatnejších jedál a naša tuková príprava na zimu.

Reštaurácia Salaš Cabaj

Reštaurácia Salaš Cabaj je v širokom okolí známym, obľúbeným a navštevovaným miestom, kde si môžete v príjemnom vidieckom prostredí posedieť pri výborných špecialitách slovenskej kuchyne. Nachádza sa priamo na trase Nitra – Šaľa, 5 km od Nitry a diaľničného zjazdu Nitra Juh.

Kráľovná zdravej výživy

Ak hráte spoločenskú hru Activity a poznáte jej pravidlá viete, že hra spočíva v hádaní pojmov a to tromi spôsobmi – kreslením, hovorením a ukazovaním. A možno tiež viete, že na jednej s kartičiek sa nachádza pojem POHÁNKA.

Od c ako crêpes po p ako palacinky

Asi sa nenájde medzi nami nikto, komu by sa pri slove palacinky nevybavila kuchyňa mamy či starkej. Už vo vstupných dverách po príchode zo školy či na nedeľnú návštevu dokázala vôňa dokonale namiešaná z múky, mlieka, horúceho oleja a pár vajíčok vyvolať ten blažený pocit. Takto predsa musí voňať, radosť, láska, domov.

Ulica ako kulinársky zážitok

Všimli ste si, čo sa stáva novým trendom? Stavím sa, že ste aspoň jeden vedomky či neúmyselne už navštívili. Áno, ako napovedá titulok, mám na mysli „streetfood“ a „streetfestival“.