Magazine

Divina na tanieri

Keď na jeseň začne vykúkať spoza oblakov zubaté slniečko a rána začnú byť chladné, treba sa nielen lepšie obliecť, ale sa zahriať aj zvnútra. Čas studených šalátov a chladených nápojov je načas preč. Prichádza obdobie výdatnejších jedál a naša tuková príprava na zimu.

Reštaurácia Salaš Cabaj

Reštaurácia Salaš Cabaj je v širokom okolí známym, obľúbeným a navštevovaným miestom, kde si môžete v príjemnom vidieckom prostredí posedieť pri výborných špecialitách slovenskej kuchyne. Nachádza sa priamo na trase Nitra – Šaľa, 5 km od Nitry a diaľničného zjazdu Nitra Juh.

Kráľovná zdravej výživy

Ak hráte spoločenskú hru Activity a poznáte jej pravidlá viete, že hra spočíva v hádaní pojmov a to tromi spôsobmi – kreslením, hovorením a ukazovaním. A možno tiež viete, že na jednej s kartičiek sa nachádza pojem POHÁNKA.

Od c ako crêpes po p ako palacinky

Asi sa nenájde medzi nami nikto, komu by sa pri slove palacinky nevybavila kuchyňa mamy či starkej. Už vo vstupných dverách po príchode zo školy či na nedeľnú návštevu dokázala vôňa dokonale namiešaná z múky, mlieka, horúceho oleja a pár vajíčok vyvolať ten blažený pocit. Takto predsa musí voňať, radosť, láska, domov.

Ulica ako kulinársky zážitok

Všimli ste si, čo sa stáva novým trendom? Stavím sa, že ste aspoň jeden vedomky či neúmyselne už navštívili. Áno, ako napovedá titulok, mám na mysli „streetfood“ a „streetfestival“. Mnohé európske väčšie i menšie mestá sa pýšia streetfestivalmi (vo Švajčiarsku sa lámu pravidelne rekordy návštevnosti, naposledy padla magická hranica 500.000 návštevníkov). Aj slovenské mestá ako Bratislava, Trnava, Banská Bystrica či Košice majú už niekoľko takýchto festivalov za sebou. Čo sa však skrýva za pojmom streetfood?

V Banskej Bystrici si na obede pochutnáte

Nie je hanba, keď sa nám ozýva žalúdok, no rozhodne to nie je ani nič príjemné. Preto vždy poteší vedieť, kde si na dobrom teplom obede pochutíme najviac.

Jedlá v Nitre aj na donášku. Pomôžeme vám zorientovať sa

Nechať si doviezť jedlo priamo pred prah dverí, to niekedy skutočne nie je len otázka lenivosti. Koľkokrát sa vám stalo, že ste nestihli navariť alebo ste potrebovali profesionálne pripravené jedlo na špeciálnu príležitosť? Vtedy je ponuka donášok jedál v Nitre na nezaplatenie.

Reštaurácie v Nitre sú pripravené uspokojiť váš hladný žalúdok

Obedvmeste.sk je perfektná stránka, ktorá vám pomôže nájsť tú najvhodnejšiu reštauráciu podľa vašich potrieb i chúťok. Či už ste z Klokočiny, Dražoviec, Janíkoviec alebo z Čermáňu, či z inej časti Nitry – verte, že bude o vás dobre postarané.

Pauza? Zájdite si na obedové menu v Trenčíne! Obedvmeste.sk vám poradí

Nič nie je lepšie, ako vychutnávať si svoje obľúbené jedlo vo svojej obľúbenej reštaurácii. Chvíľa, ktorá patrí iba nám a kde zbytočné myšlienky vôbec nemajú miesto. Keď papkáme, vychutnávajme si každé sústo. Veď si to zaslúžime.

Reštaurácie v Nitre vás zlákajú svojou chutnou ponukou

Bývate alebo pracujete v Nitre? Čo by ste povedali na chutný obed či večeru v príjemnej atmosfére reštaurácií? Trochu zmeny nezaškodí. Raz za čas sa treba nechať rozmaznávať. Pohodlne sa usaďte, v pokoji si premyslite, na čo máte chuť a objednajte si toľko, koľko vám hrdlo ráči. Reštaurácie v Nitre sú pripravené vám poslúžiť.